You are currently viewing Wszystko, co musisz wiedzieć o kursach na wózki widłowe UDT. Sprawdź pigułkę wiedzy

Wszystko, co musisz wiedzieć o kursach na wózki widłowe UDT. Sprawdź pigułkę wiedzy

Istnieją takie zawody, do których nie zostaniesz dopuszczony bez odpowiednich certyfikatów czy też poświadczeń. Operator wózka widłowego to właśnie tego typu stanowisko. Żeby móc rozpocząć na nim pracę, musisz przejść przez odpowiednie szkolenie, zakończone wystawieniem oficjalnego oraz wiążącego w Polsce i za granicą pozwolenia na wykonywanie zawodu. W tym artykule powiemy Ci wszystko na temat kursów na wózki widłowe UDT. Przekonaj się gdzie je wykonywać oraz dlaczego warto udać się na taki egzamin do doświadczonych profesjonalistów.

Kto może realizować kurs na wózki widłowe UDT?

Nazwa „kurs na wózki widłowe UDT” może jednoznacznie sugerować, że tego typu szkolenia będą wykonywane przez Urząd Dozoru Technicznego. Tymczasem ta specjalnie powołana jednostka jest swego rodzaju zapewnieniem profesjonalizmu zajęć. Każdorazowo kurs na wózki widłowe UDTmusi wykonywać dedykowany ośrodek szkolenia zawodowego. I takim jest nasza firma Educrane, która może pochwalić się ponad 16-letnim doświadczeniem w branży. Tak imponujący staż jest bezpośrednim przełożeniem na znajomość poruszanej kwestii. Nasza oferta na kurs na wózki widłowe jest więc kompleksowym przygotowaniem do wykonywania zawodu w sposób wysoce efektywny oraz bezpieczny. Nauczymy Cię wszystkiego, a na koniec otrzymasz uprawnienia, dzięki którym rozpoczniesz pracę w zawodzie.

Kurs na wózki widłowe UDT a obowiązujące w Polsce prawo

Trudno powiedzieć, że przepisy dotyczące uprawnień dla operatorów wózków widłowych są stałe. Obowiązujące w Polsce prawo regularnie ewoluuje, a jego zadaniem jest zapewnienie maksymalnie bezpiecznej i efektywnej pracy. I tak w ostatnich latach wyeliminowano kursy bezterminowe, a w tym momencie licencja obowiązuje przez 10 lat od zdania egzaminu. To zdecydowanie jedna z ważniejszych zmian, ponieważ bezpośrednio wpływa ono na bezpieczeństwo w miejscu pracy. Oprócz tego, przepisy regulują przebieg kursu na wózki widłowe UDT. Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami, weryfikuje on: znajomość obowiązujących standardów BHP, teorię dotyczącą bezpieczeństwa pracy, znajomość zbioru wymagań UDT oraz wiedzę praktyczną z obsługi wózków na placu manewrowym. Co ważne, przystąpienie do kursu jest możliwe wyłącznie dla osób, które ukończyły 18 lat i złożyły do UDT stosowny wniosek.