You are currently viewing Żurawie budowlane – zobacz, jak zadbać o ich niezawodne działanie

Żurawie budowlane – zobacz, jak zadbać o ich niezawodne działanie

Żuraw to podstawowe wyposażenie na każdej budowie, ale nie tylko! Wykorzystywane są w również w hutach oraz stoczniach. Ich największą zaletą jest przede wszystkim funkcjonalność przekładająca się na możliwość realizacji wielu prac budowlanych. Prawidłowo działający żuraw przyśpiesza realizację inwestycji, a także ułatwia pracownikom codzienną pracę. Warto jednak mieć na uwadze, że żuraw, jak każde urządzenie może zawieść w najmniej odpowiednim momencie. W niniejszym artykule przedstawimy Ci sposób na uniknięcie takich sytuacji. Zapraszamy do czytania!

Regularne przeglądy to podstawa! Postaw na bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Żurawie budowlane ze względu na wykorzystanie wykonane są z wysokiej jakości materiałów odpornych na różnego rodzaju uszkodzenia. Niestety przy tak częstym eksploatowaniu awarie są nieuniknione. Co więcej, żurawie bardzo często wystawione są działanie warunków atmosferycznych w postaci częstych opadów lub silnego wiatru. Do częstych awarii przyczynia się również ich niewłaściwa obsługa. Dlatego właśnie bardzo ważne jest to, aby pracownik obsługujący posiadał odpowiednie uprawnienia. Pamiętaj, że w przypadku tego sprzętu pod żadnym pozorem nie można bagatelizować nawet najmniejszych usterek narażających pracowników na niebezpieczeństwo. Najczęściej awarie dotyczą wysięgników, których zadaniem jest podnoszenie i transportowanie ciężkiego ładunku. Przed rozpoczęciem prac należy sprawdzić maksymalny udźwig żurawia. Co więcej, obowiązkowe są regularne przeglądy mające na celu wykrycie wszelkich nieprawidłowości do usunięcie, których konieczna będzie profesjonalna naprawa żurawi.

Zleć naprawę żurawi specjalistom z Educrane! Pełen profesjonalizm gwarantowany

Musisz mieć świadomość, że konserwacja żurawi jest obowiązkiem prawnym określonym w określona w przepisach z Rozporządzenia Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r. W Educrane duży nacisk kładziemy na zachowanie wysokich standardów usług zarówno podczas przeglądów, jak i napraw żurawi. Doskonale wiemy, że przekłada się to na bezpieczeństwo pracowników. Ten sprzęt budowlany przez wiele lat potrafi służyć w nienaruszonym stanie, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy dbasz o jego właściwą eksploatację. Na szczęście nie musisz tego robić samodzielnie! Nasi wysoce wykwalifikowani fachowcy służą obszerną wiedzą z zakresu żurawi budowlanych, a także posiadają wieloletnie doświadczenie w konserwacji tego cennego sprzętu budowlanego. Z nami nic nie zaburzy pracy na budowie! Poznaj ofertę!

Dodaj komentarz