You are currently viewing Naprawa żurawi bez tajemnic. Liczy się szybka reakcja i doświadczenie serwisanta

Naprawa żurawi bez tajemnic. Liczy się szybka reakcja i doświadczenie serwisanta

Losowa awaryjność maszyn oraz urządzeń budowlanych to nic nowego. Od czasu do czasu niemal przy każdej realizacji zachodzi potrzeba wezwania serwisanta do wykonania naprawy i konserwacji specjalistycznego sprzętu. W prezentowanym przez ekspertów z firmy Educrane artykule skupiamy się na serwisie żurawi. Posiadamy ponad 16-letnie doświadczenie w tego typu pracy i doskonale znamy aktualnie panujące standardy w branży. Czy wiesz, że szybka reakcja w takim przypadku jest równoznaczna z oszczędzeniem mnóstwa czasu oraz pieniędzy? Przeczytaj i zdobądź nieco bardziej szczegółowe informacje. Zapraszamy!

Bezawaryjne żurawie to mit. Zwłaszcza podczas regularnej eksploatacji

Renomowani producenci żurawi przeważnie licytują się na kwestie bezawaryjności ich rozwiązań. Faktycznie, dobrej klasy sprzęt jest w stanie posłużyć na budowie nawet przez kilkanaście lat, ale w takim przypadku warto mieć na uwadze jego funkcjonalność oraz częstotliwość eksploatacji. Z tego pierwszego tytułu, żurawie mogą być wykorzystywane przy naprawdę wielu realizacjach, a to jest czynnik bezpośrednio przekładający się na wydłużony czas użytkowania i efekt uboczny w postaci drobnych bądź większych awarii. To zupełnie normalne. Wiedz, że aktualna technologia pozwoli na podnoszenie nawet kilkudziesięciu ton na wysokość do bagatela 120 metrów. Tak spore obciążenie może po czasie powodować usterki mniej lub bardziej istotnych komponentów. A niezależnie od tego, jaki rodzaj awarii przytrafił się w przypadku Twojego żurawia, niezbędne będzie szybkie oraz skuteczne wyeliminowanie problemu. Istotna będzie też konserwacja żurawi przed ewentualnymi następnymi, nieoczekiwanymi wizytami serwisantów. Obie te usługi znajdują się w zakresie prac naszej firmy Educrane.

Co robić, jeżeli żuraw wymaga serwisowania? Reagować!

Otrzymujesz pierwsze sygnały, że stan techniczny Twojego żurawia pozostawia wiele do życzenia i wymaga interwencji specjalistów? Zatrudniani przez nas eksperci radzą, aby nie lekceważyć takich znaków. W grze jest przecież nie tylko sprawność sprzętu, ale również bezpieczeństwo wielu osób na placu budowy. I tylko błyskawiczny serwis będzie w stanie zapobiegać bardzo nieprzyjemnym skutkom wypadku z udziałem żurawia właśnie. Dodatkowo, szybka reakcja bezpośrednio przełoży się na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Nie ryzykujesz w takim przypadku pogłębienia usterki i jeszcze bardziej specjalistycznej naprawy. Czarny scenariusz? Odwlekanie wykonywania tego typu prac może powodować konieczność kupna całkowicie nowej maszyny. Jesteśmy wręcz przekonani, że takich wydatków nie masz uwzględnionych w budżecie realizacyjnym na budowie.

Dodaj komentarz