You are currently viewing Dynamiczna budowlanka. O branży, która wciąż się rozwija

Dynamiczna budowlanka. O branży, która wciąż się rozwija

Co jakiś czas eksperci z branży budowlanej zaskakują coraz nowszymi maszynami, mającymi na celu przede wszystkim usprawnienie pracy. Co za tym idzie, szukają osób zaznajomionym z tematem machin budowlanych, aby uczynić z nich prawdziwych ekspertów z zakresu obsługi i nadzorowania nad pracą maszyny. Wśród sprzętów, gdzie potrzebna jest znajomość ich obsługi, są między innymi suwnice.

Czym są suwnice i na czym polega ich obsługa? Wyjaśniamy!

Suwnice to dźwignice, które związane są ściśle z branżą budowlaną. Składają się one z przemieszczającego się po torach jezdnych mostu oraz wciągarki (lub wciągnicy) poruszającej się po jego konstrukcji. Suwnice służą przede wszystkim do transportu bliskiego materiałów w obrębie zakładu przemysłowego czy placu budowy. Mogą przenosić ładunki zarówno w pionie, jak i w poziomie, co czyni je niezwykle przydatnymi, szczególnie przy złożonych pracach. Choć przestrzeń poruszania się suwnic jest ograniczona (między innymi przez zakres ruchu wciągnika), suwnice chętnie wykorzystuje się do rozmaitych prac magazynowych, montażowych, transportowych czy przeładunkowych. Wyróżnia się kilka następujących rodzajów suwnic: pomostowych, półbramowych, bramowych, modułowych, wspornikowych i kolumnowych. Niezależnie jednak od rodzaju, na każdą z nich należy mieć odpowiednie uprawnienia. Chcesz zdobyć je szybko i profesjonalnie? Educrane spieszy z pomocą!

Samorozwój kluczem do sukcesu. O tym, jak pomagamy rozwinąć skrzydła

Specjalizujemy się w szkoleniach na rozmaite maszyny już od kilkunastu lat – chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami z każdym, kto tylko zechce podążać własną ścieżką samorozwoju i interesuje się pracą z maszynami budowlanymi. W Educrane doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest bezpieczeństwo na placu budowy – nasi eksperci przekazują bogatą w fakty i własne praktyki wiedzę, nie owijając przy tym w bawełnę. Podczas kursów stawiamy na zdecydowanie i konkretność, gdyż tego wymaga właśnie branża budowlana. Jeżeli jesteś zainteresowany i twierdzisz, że kurs na suwnice to jest twoja bajka, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Kompleksowe szkolenia w zakresie obsługi urządzeń, jakimi są suwnice, to nasz chleb powszedni. Przekażemy ci wszystko co wiemy i z dumą będziemy świadkiem twojego rozwoju na kilku płaszczyznach. Jak szkolenie to tylko Educrane!

Dodaj komentarz