You are currently viewing Sprawdź, czy kurs operatora koparki jest dla Ciebie! W Educrane szkolimy ekspertów.

Sprawdź, czy kurs operatora koparki jest dla Ciebie! W Educrane szkolimy ekspertów.

Koparka zaliczana jest do grupy jednych z najpopularniejszych maszyn budowlanych, która znajduje swoje zastosowanie zwłaszcza przy wykonywaniu ciężkich robót ziemnych. Dzięki koparce możemy wykopywać oraz przenosić materiał na środku transportu bądź składowisko, w szybki oraz bezpieczny sposób. Praca operatora koparki nie skupia się wyłącznie na obsłudze maszyny; obejmuje również utrzymanie maszyny w odpowiednim stanie. Ze względu na fakt, że sprzęt ten zalicza się do grupy specjalistycznych, jego obsługa wymaga ukończenia specjalnego kursu dającego uprawnienia. Możesz wykonać go u nas – w Educrane przekazujemy wiedzę od podstaw, traktując na równi teorię i praktykę. W czasach, gdy branża budowlana wciąż intensywnie się rozwija, właściciele firm wciąż poszukują operatorów koparek o konkretnych kwalifikacjach. Zdobądź doświadczenie i niezbędne uprawnienia, zapisując się na kurs operatora koparki!

Przedstawiamy główne wymagania stawiane operatorom koparki

Praca na stanowisku operatora koparki należy do prac samodzielnych. Przeznaczona dla osób odpowiedzialnych, obejmuje dbanie o bezpieczeństwo swoje i osób z otoczenia. By móc wykonywać ten zawód, należy przede wszystkim mieć ukończone 18 lat oraz posiadać minimum podstawowe wykształcenie, a także prawo jazdy kategorii B lub C; dodatkowo wszyscy operatorzy koparek zobowiązani są do przechodzenia regularnych badań lekarskich, uprawniających do wykonywania zawodu. Kurs operatora koparki pozwala na znaczne poszerzenie swoich możliwości zatrudnienia. W Educrane przeprowadzamy szkolenia podzielone na dwie części: teoretyczną oraz część praktyczną.

  • Część teoretyczna. Kursanci zapoznają się z budową konkretnej klasy maszyn budowlanych oraz sposobem ich działania. W bloku wykładów zawarte są również informacje dotyczące aktualnych przepisów BHP. W części teoretycznej zawarto również informacje na temat tego, w jaki sposób organizować pracę maszyn budowlanych, a także jak kontrolować ich stan. Tego typu kurs może okazać się przydatny zwłaszcza dla osób, które na co dzień zarządzają pracą innych operatorów.
  • Część praktyczna.Kursanci uczą się obsługi różnych maszyn w danej klasie. Korzystamy z nowoczesnych maszyn, a za szkolenia odpowiadają instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem – przekazują oni wiedzę w sposób jasny i przystępny, dokładając wszelkich starań ku temu, by kursanci wyszli zarówno z wiedzą, jak i umiejętnościami, które pozwolą im pozytywnie zdać egzamin państwowy.

Co daje kurs operatora koparki?

Osoby po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji na operatora koparki (zdaniu egzaminu państwowego oraz wpisania do książki operatora maszyn roboczych) mogą szukać pracy w wielu miejscach związanych z nowoczesnym budownictwem. Najczęściej operatorów potrzebuje się na placach budowy, do różnego rodzaju rozbiórek, przenoszenia materiałów czy budowy i naprawy dróg, jednak to nie jest zakres ich możliwości. Operatorzy koparek są wysoce pożądani również w górnictwie czy w żwirowniach. Jeżeli chcesz rozwinąć swoje umiejętności lub zacząć podążać zupełnie nową ścieżką zawodową, już dziś zapisz się na kurs operatora koparki w Educrane! W efekcie otrzymasz niezbędną wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci stać się kompetentnym pracownikiem oraz zdobyć wymarzoną posadę jako certyfikowany operator koparki.

Dodaj komentarz